Exness para çekme

Exness'ten Nasıl Para Çekilir?
Exness'te, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ödeme sistemi sunarken para çekme işlemlerini hızlı, rahat ve kolay hale getirmeye çalışıyoruz. Avantajımız, hafta sonları ve resmi tatiller de dahil olmak üzere herhangi bir günün herhangi bir saatinde para çekme esnekliğine sahip olmanızdır.

Exness'te para çekme işlemleri hakkında bilmeniz gerekenler:


Kişisel Alan Bilgileri

Farklı bölgeler, para çekme işlemleri için farklı ödeme sistemi seçenekleri sunacaktır ve bu, Exness hesabınızın kaydı sırasında seçilen bölgedir . Bu nedenle, sizin için hangi ödeme sistemlerinin mevcut olduğunu bilmek istiyorsanız, bu bilgi için Kişisel Alanınızda oturum açmanız yeterlidir .

PA'nız, işlem süresi ve komisyon ücreti gibi bilgilerle birlikte mevcut yöntemleri gösterecektir.


Para çekme

Paranıza günün 24 saati erişerek, istediğiniz gün, istediğiniz zaman para çekebilirsiniz.

Alım satım hesabınızdan para çekmek için bilmeniz gereken birkaç genel kural vardır:
 • Belirli bir zamanda çekebileceğiniz miktar, hesabınızın Kişisel Alanınızda gösterilen serbest marjına eşittir .
 • Yalnızca para yatırmak için kullandığınız ödeme yöntemiyle para çekebilirsiniz .
 • Hesabınıza para yatırmak için bir dizi farklı ödeme yöntemi kullandıysanız, bu ödeme sistemlerine para yatırma oranlarıyla aynı oranda para çekme işlemi yapılacaktır.
 • Para çekme işlemleri, ödeme sistemi önceliğini takip eder (aşağıda özetlenmiştir), bu nedenle işlem sürelerini optimize etmek için parayı bu sırayla (önce banka kartı, sonra Bitcoin, sonra başka herhangi bir şey) çekin.

Ödeme sistemi önceliği çok önemlidir, bu yüzden nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak bir örnek ekledik:

Sen tevdi ettik USD 1 000 ile hesabınıza toplam USD 700 ile Skrill ve 300 USD Neteller . Bu nedenle, toplam çekim tutarının yalnızca %70'ini Skrill aracılığıyla ve %30'unu Neteller aracılığıyla çekmenize izin verilir . 500 USD kazandığınızı ve kâr dahil her şeyi çekmek istediğinizi varsayalım. Para çekme işlemini tamamlamak için 1050 USD'yi Skrill'e ve 450 USD'yi Neteller hesabınıza aktarmanız gerekir.

Ödeme önceliği sisteminin amacı, Exness'in kara para aklamayı ve olası dolandırıcılığı yasaklayan finansal düzenlemelere güvenli bir şekilde uymasını sağlamak için önleyici bir önlemdir ve bu, onu istisnasız bir zorunluluk haline getirir.

Kişisel Alanınızın Para Çekme bölümünde hesabınızdan para çekebilirsiniz. Transferin durumunu istediğiniz zaman İşlem Geçmişi altında kontrol edebilirsiniz.


Banka kartı ile nasıl para çekilir


Geri ödeme nasıl talep edilir


Exness'ten Nasıl Para Çekilir?
Para iadesi talep etmek için: 1. Kişisel Alanınızın Para Çekme bölümünde Banka kartı'nı seçin.

2. Size daha önce para yatırmak için kullanılan kartların bir listesi ve her biri ile çekilebilecek tutarlar sunulacaktır. Geri ödeme yapmak için bir kart seçin.
Exness'ten Nasıl Para Çekilir?
3. Para çekeceğiniz hesabı seçin.

4. İade edilecek tutarı girin ve hesap para birimini seçin. "Geri Ödeme seçeneğini göster"e tıklayın.

Not
: Kısmi iade yaparak depozitonuzdan daha az bir tutarda iade yapabilirsiniz. İşlem tutarı kutusunun altında görüntülenen aralık, o karta ne kadar para iadesi yapılabileceğini size soracaktır. Ancak bu özellik şu anda yalnızca web tabanlı Kişisel Alanlarda kullanılabilir.
Exness'ten Nasıl Para Çekilir?
5. "Geri Ödeme"yi tıklayın
Exness'ten Nasıl Para Çekilir?
6. "Devam"a tıklayın
Exness'ten Nasıl Para Çekilir?
7. Size e-posta veya SMS ile gönderilen doğrulama kodunu girin (Kişisel Alan güvenlik türünüze bağlı olarak). Onayla'yı tıklayın .
Exness'ten Nasıl Para Çekilir?

Banka kartınızın süresi dolmuşsa

Banka kartınızın süresi dolduğunda ve banka aynı banka hesabına bağlı yeni bir kart çıkardığında, geri ödeme işlemi basittir. Geri ödeme talebinizi her zamanki gibi gönderebilirsiniz:
 1. Kişisel Alanınızda Para Çekme'ye gidin ve Banka kartı'nı seçin .
 2. Süresi dolmuş banka kartıyla ilgili işlemi seçin.
 3. Para çekme işlemine devam edin.
Ancak, hesabınız kapatıldığı için süresi dolmuş kartınız bir banka hesabına bağlı değilse, Destek Ekibi ile iletişime geçmeli ve bununla ilgili kanıt sunmalısınız. Ardından, mevcut başka bir Elektronik Ödeme Sisteminde geri ödeme talebinde bulunmak için ne yapmanız gerektiğini size bildireceğiz.


Banka kartınızın kaybolması veya çalınması

durumunda Kartınızın kaybolması veya çalınması ve artık para çekme için kullanılamaması durumunda, kayıp/çalıntı kartınızın durumuyla ilgili kanıt ile birlikte lütfen Destek Ekibi ile iletişime geçin. Gerekli hesap doğrulaması tatmin edici bir şekilde tamamlandıysa, para çekme işleminizde size yardımcı olabiliriz.

Banka kartınıza kar nasıl çekilir

Tüm mevduatlarınızı geri ödedikten sonra, karınızı banka kartınıza çekebileceksiniz. Banka kartınıza çekebileceğiniz minimum tutar 3 USD**, maksimum tutar ise işlem başına 10.000 USD'dir.

** Mobil uygulamalardan yapılan kar çekimlerinde minimum para çekme limiti 6 USD'dir.

Kâr çekmek için :

1. Kişisel Alanınızın Para Çekme bölümünde Banka kartı'nı seçin .
Exness'ten Nasıl Para Çekilir?
2. Çekmek istediğiniz kartı, çekim yaptığınız hesabı, para birimini ve çekilecek tutarı hesabınızın para biriminde seçin. Devam'ı tıklayın .
Exness'ten Nasıl Para Çekilir?
3. Ekranınızda işlemin bir özeti gösterilecektir. Ayrıntıları kontrol edin ve Onayla'ya basın .
Exness'ten Nasıl Para Çekilir?
4. Size e-posta veya SMS ile gönderilen doğrulama kodunu girin (Kişisel Alan Güvenlik Tipinize göre). Para çekme işlemini tamamlamakiçin Onayla'ya tıklayın .
Exness'ten Nasıl Para Çekilir?

Para çekme işlem süresi ve ücretleri
İşlem işlem süresi İşlem ücretleri
Geri ödemeler ve kar çekme 1-14 iş günü (30 güne kadar) Ücretsiz


Sık Sorulan Sorular (SSS)


Para çekme ücretleri

Para çekme işleminde ücret almıyoruz. Bazı ödeme sistemleri bir işlem ücreti gerektirebilir, bu nedenle seçtiğiniz ödeme sisteminin ücretlerini bilmek en iyisidir.


Para çekme işlem süresi

Elektronik ödeme sistemleri aracılığıyla yapılan para çekme işlemlerinin büyük çoğunluğu anında gerçekleştirilir , bu da işlemin manuel işlem yapılmadan birkaç saniye içinde gerçekleştirildiği anlamına gelir.

Belirtilen para çekme süresi aşılırsa, sorunu gidermenize yardımcı olabilmemiz için lütfen Exness Destek Ekibi ile iletişime geçin.


Ödeme Sistemi Önceliği

İşlemlerinizin zamanında yansımasını sağlamak için, etkin hizmet sunmak ve finansal düzenlemelere uymak için uygulanan ödeme sistemi önceliğine dikkat edin. Bu, listelenen ödeme yöntemleri aracılığıyla para çekme işlemlerinin şu öncelikte yapılması gerektiği anlamına gelir:
 1. Banka kartı iadesi
 2. Bitcoin iadesi
 3. Daha önce açıklanan para yatırma ve çekme oranlarına bağlı kalarak kar çekme işlemleri.
Ödeme sistemi önceliği, yalnızca tek bir ticaret hesabına değil, bir bütün olarak Kişisel Alanınıza bağlıdır; ne olursa olsun herhangi bir ticaret hesabından para çekme yapılabilir.

Ek süre ve para çekme işlemleri

Ödemesiz dönem içinde, ne kadar para çekileceği veya aktarılabileceği konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak, bu ödeme yöntemleri kullanılarak para çekme işlemi yapılamaz:
 • Banka Kartları
 • Kripto Cüzdanları
 • Mükemmel Para
Hesap bloke edildikten sonra bile para çekme işlemine devam edebilirsiniz (ödeme süresi sona erdiğinde), ancak ödemesiz süre sona erdikten sonra dahili transferler yapılamaz.

Para çekme işlemi sırasında para yatırma için kullanılan ödeme sistemi kullanılamıyorsa ne yapmalıyım?

Para yatırma için kullanılan ödeme sistemi para çekme sırasında kullanılamıyorsa, alternatif için lütfen sohbet, e-posta veya arama yoluyla Destek Ekibimizle iletişime geçin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu ideal bir durum olmasa da, zaman zaman sağlayıcı tarafındaki bakım sorunları nedeniyle belirli ödeme sistemlerini kapatmamız gerekebileceğini unutmayın. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz ve sizi her zaman desteklemeye hazırız.

Paramı çekerken neden “yetersiz bakiye” hatası alıyorum?

İşlem hesabında para çekme talebini tamamlamak için yeterli para bulunmayabilir.

Lütfen aşağıdakileri onaylayın:
 • İşlem hesabında açık pozisyon yoktur.
 • Para çekme için seçilen ticaret hesabı doğru hesaptır.
 • Seçilen ticaret hesabında para çekmek için yeterli para var.
 • Seçilen para biriminin dönüştürme oranı, yetersiz miktarda fon talep edilmesine neden oluyor.

Daha fazla yardım için
Bunları onayladıysanız ve hala "yetersiz bakiye" hatası alıyorsanız, yardım almak için lütfen Exness Destek Ekibimizle iletişime geçin:
 • Ticaret hesap numarası.
 • Kullanmakta olduğunuz ödeme sisteminin adı.
 • Aldığınız hata mesajının (varsa) ekran görüntüsü veya fotoğrafı.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!