Exness para çekme - Exness Türkiye

Exness'ten Para Çekme
Exness'te, hızlı para çekme ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ödeme sistemi sunmayı hedefliyoruz. Avantajımız, hafta sonları ve resmi tatiller de dahil olmak üzere, herhangi bir günün herhangi bir saatinde para çekebilmenizdir.

İşte Exness'te para çekme hakkında bilmeniz gerekenler:


Para çekme kuralları

Para çekme işlemleri, herhangi bir gün, herhangi bir zamanda yapılabilir ve paranıza 24 saat erişim sağlar. Kişisel Alanınızın Para Çekme bölümünde hesabınızdan para çekebilirsiniz. Transferin durumunu istediğiniz zaman İşlem Geçmişi bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Ancak, para çekmek için şu genel kurallara dikkat edin:

 • İstediğiniz zaman çekebileceğiniz miktar , Kişisel Alanınızda gösterilen işlem hesabınızın serbest marjına eşittir.
 • Para yatırma işlemi için kullanılan aynı ödeme sistemi, aynı hesap ve aynı para birimi kullanılarak para çekme işlemi yapılmalıdır . Hesabınıza para yatırmak için birkaç farklı ödeme yöntemi kullandıysanız, bu ödeme sistemlerine para yatırma işlemiyle aynı oranda para çekilecektir. İstisnai durumlarda, hesap doğrulaması beklenirken ve ödeme uzmanlarımızın sıkı tavsiyesi altında bu kuraldan feragat edilebilir.
 • Bir ticaret hesabından herhangi bir kar çekilmeden önce, banka kartınız veya Bitcoin kullanılarak o ticaret hesabına yatırılan tutarın tamamı, geri ödeme talebi olarak bilinen bir işlemle tamamen geri çekilmelidir.
 • Para çekme işlemleri, ödeme sistemi önceliğine göre yapılmalıdır ; işlem sürelerini optimize etmek için bu sırayla para çekin (önce banka kartı iade talebi, ardından bitcoin iade talebi, banka kartı kar çekme, sonra başka herhangi bir şey). Bu makalenin sonunda bu sistem hakkında daha fazla bilgi edinin.


Bu genel kurallar çok önemlidir, bu nedenle hepsinin birlikte nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak bir örnek ekledik:

Banka kartı ile 700 USD ve Neteller ile 300 USD olmak üzere toplam 1 000 USD'yi hesabınıza yatırdınız. Bu nedenle, toplam para çekme tutarının yalnızca %70'ini banka kartınızla ve %30'unu Neteller aracılığıyla çekmenize izin verilecektir.


500 USD kazandığınızı ve kar dahil her şeyi çekmek istediğinizi varsayalım:

 • Alım satım hesabınızın 1 500 ABD Doları tutarında serbest marjı vardır ve bu, ilk para yatırma işleminizin ve sonraki kârınızın toplamını oluşturur.
 • İade taleplerinizi öncelikle ödeme sistemi önceliğine göre yapmanız gerekecek; yani 700 USD (%70) önce banka kartınıza iade edildi.
 • Ancak tüm iade talepleri tamamlandıktan sonra banka kartınıza yapılan kârı aynı oranlarda çekebilirsiniz; Banka kartınıza 350 USD kar (%70).
 • Ödeme önceliği sisteminin amacı, Exness'in kara para aklamayı ve potansiyel dolandırıcılığı yasaklayan mali düzenlemelere uymasını sağlamak ve bunu istisnasız temel bir kural haline getirmektir.


Para Çekme


Banka kartı

Aşağıdaki banka kartlarının kabul edildiğini lütfen unutmayın:

 • VISA ve VISA Elektron
 • MasterCard
 • usta usta
 • JCB (Japon Kredi Bürosu)*

*JCB kartı, Japonya'da kabul edilen tek banka kartıdır; diğer banka kartları kullanılamaz.

*Geri ödemeler için minimum para çekme tutarı, web ve mobil platformlar için 0 USD ve Social Trading uygulaması için 1 USD'dir .

**Kâr çekme işlemleri için minimum para çekme tutarı, web ve mobil platformlar için 3 ABD doları ve Sosyal Ticaret uygulaması için 6 ABD dolarıdır.


Banka kartınıza çekebileceğiniz minimum tutar, web ve masaüstü PA'lar için 3 ABD Doları veya Sosyal Ticaret uygulaması için 6 ABD Doları iken, işlem başına maksimum kar çekme tutarı 10.000 ABD Dolarıdır. 1. Kişisel Alanınızın Para Çekme alanında Banka Kartı'nı

seçin . 2. Aşağıdakileri içeren formu doldurun:
Exness'ten Para Çekme

a. Açılır menüden banka kartını seçin.
b. Para çekmek için ticaret hesabını seçin.
c. Hesabınızın para biriminde çekilecek tutarı girin.

Devam'ı tıklayın .
Exness'ten Para Çekme
3. Bir işlem özeti sunulacaktır; devam etmek için Onayla'yı tıklayın .
Exness'ten Para Çekme
4. Size e-posta veya SMS ile gönderilen doğrulama kodunu (Kişisel Alan güvenlik türünüze bağlı olarak) girin ve ardından Onayla seçeneğine tıklayın .
Exness'ten Para Çekme
5. İsteğin tamamlandığını onaylayan bir mesaj görüntülenir.

Banka kartınızın süresi dolduysa

Banka kartınızın süresi dolduğunda ve banka aynı banka hesabına bağlı yeni bir kart verdiğinde, geri ödeme işlemi basittir. Geri ödeme talebinizi her zamanki şekilde gönderebilirsiniz:
 1. Kişisel Alanınızda Para Çekme'ye gidin ve Banka kartı'nı seçin.
 2. Süresi dolan banka kartıyla ilgili işlemi seçin.
 3. Para çekme işlemine devam edin.

Ancak, hesabınız kapatıldığı için süresi dolmuş kartınız bir banka hesabına bağlı değilse, Destek Ekibi ile iletişime geçmeli ve bunu kanıtlamalısınız. Ardından, mevcut başka bir Elektronik Ödeme Sisteminde geri ödeme talebinde bulunmak için ne yapmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendireceğiz.


Banka kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda

Kartınızın kaybolması veya çalınması ve artık para çekmek için kullanılamaması durumunda, kayıp/çalıntı kartınızın durumuna ilişkin kanıtlarla birlikte lütfen Destek Ekibi ile iletişime geçin. Gerekli hesap doğrulaması tatmin edici bir şekilde tamamlandıysa, para çekme işleminizde size yardımcı olabiliriz.

Elektronik Ödeme Sistemleri (EPS)

1. Kişisel Alanınızın Para Çekme bölümünden kullanmak istediğiniz ödemeyi seçin , örneğin Skrill. 2. Para çekmek istediğiniz ticaret hesabını seçin ve Skrill hesabı e-postanızı girin; alım satım hesabınızın para birimi cinsinden para çekme miktarını belirtin. Devam'ı tıklayın . 3. İşlemin bir özeti gösterilecektir. Kişisel Alan güvenlik türünüze göre size e-posta veya SMS ile gönderilen doğrulama kodunu girin. Onayla'yı tıklayın . 4. Tebrikler, para çekme işleminiz şimdi işleme koyulmaya başlayacak.
Exness'ten Para Çekme

Exness'ten Para Çekme

Exness'ten Para Çekme

Not: Skrill hesabınız bloke edildiyse, lütfen hesabın süresiz olarak bloke edildiğini kanıtlayarak bizimle sohbet yoluyla iletişime geçin veya [email protected] adresinden bize e-posta gönderin. Finans departmanımız sizin için bir çözüm bulacaktır.

Bitcoin (BTC) - Tether (USDT)

Alım satım hesabınızdan para çekmek için:

1. Kişisel Alanınızdaki Para Çekme bölümüne gidin ve Bitcoin (BTC) seçeneğine tıklayın .
Exness'ten Para Çekme
2. Sizden harici bir Bitcoin cüzdan adresi vermeniz istenecektir (bu sizin kişisel Bitcoin cüzdanınızdır). Kişisel Bitcoin cüzdanınızda görüntülenen harici cüzdan adresinizi bulun ve bu adresi kopyalayın.

3. Harici cüzdan adresini ve çekmek istediğiniz tutarı girin, ardından Devam'a tıklayın .

Bunu sağlamaya özen gösterin, aksi takdirde fonlar kaybolabilir ve geri alınamaz ve para çekme miktarı.

Exness'ten Para Çekme
4. Bir onay ekranı, para çekme ücretleri de dahil olmak üzere para çekme işleminizin tüm ayrıntılarını gösterecektir; Memnunsanız, Onayla'yı tıklayın.

5. Exness hesabınızın güvenlik türüne bir doğrulama mesajı gönderilecektir; doğrulama kodunu girin ve ardından Onayla'yı tıklayın.

6. Son bir onay mesajı, para çekme işleminin tamamlandığını ve işlenmekte olduğunu size bildirecektir.

Bir yerine iki para çekme işlemi mi görüyorsunuz?

Bildiğiniz gibi, Bitcoin için para çekme işlemi geri ödeme şeklinde çalışır (banka kartından para çekme işlemlerine benzer). Bu nedenle, iade edilmeyen mevduattan daha fazla bir meblağ çektiğinizde, sistem bu işlemi dahili olarak iade ve kar çekme olarak ikiye ayırır. Bir yerine iki işlem görmenizin nedeni budur.

Örneğin, 4 BTC yatırdığınızı ve ticaretten 1 BTC kar elde ettiğinizi ve toplamda 5 BTC kazandığınızı varsayalım. 5 BTC çekerseniz, biri 4 BTC tutarında (depozitonuzun iadesi) ve diğeri 1 BTC (kar) tutarında olmak üzere iki işlem göreceksiniz.

Banka transferi

Alım satım hesabınızdan para çekmek için: 1. Kişisel Alanınızın Para Çekme bölümünde Banka Havalesi'ni

seçin . 2. Para çekmek istediğiniz ticaret hesabını seçin ve para çekme tutarını hesabınızın para biriminde belirtin. Devam'ı tıklayın . 3. İşlemin bir özeti gösterilecektir. Kişisel Alan güvenlik türünüze göre size e-posta veya SMS ile gönderilen doğrulama kodunu girin. Onayla'yı tıklayın . 4. Bir sonraki sayfada, aşağıdakiler dahil olmak üzere bazı bilgileri seçmeniz/sağlamanız gerekecek:
Exness'ten Para Çekme

Exness'ten Para Çekme

Exness'ten Para Çekme

a. Banka adı
B. Banka hesap türü
c. banka hesabı numarası

Exness'ten Para Çekme

5. Bilgiler girildikten sonra Onayla'ya tıklayın.

6. Bir ekran, para çekme işleminin tamamlandığını onaylayacaktır.

Havaleler

1. Kişisel Alanınızın Para Çekme bölümünde Banka Havalesi (ClearBank aracılığıyla) öğesini seçin . 2. Para çekmek istediğiniz ticaret hesabını seçin, para çekme para biriminizi ve para çekme tutarını seçin. Devam'ı tıklayın . 3. İşlemin bir özeti gösterilecektir. Kişisel Alan güvenlik türünüze göre size e-posta veya SMS ile gönderilen doğrulama kodunu girin. Onayla'yı tıklayın . 4. Banka hesap bilgileri ve yararlanıcının kişisel bilgileri dahil olmak üzere sunulan formu doldurun; lütfen her alanın doldurulduğundan emin olun ve ardından Onayla'yı tıklayın .
Exness'ten Para Çekme

Exness'ten Para Çekme
5. Son bir ekran, para çekme işleminin tamamlandığını onaylayacak ve para işleme koyulduktan sonra banka hesabınıza yansıtılacaktır.


Sık Sorulan Sorular (SSS)


Para çekme ücretleri

Para çekerken herhangi bir ücret alınmaz, ancak bazı ödeme sistemleri işlem ücreti alabilir. Para yatırmak için kullanmaya karar vermeden önce ödeme sisteminiz için herhangi bir ücretin farkında olmak en iyisidir.


Para çekme işlem süresi

Elektronik Ödeme Sistemleri (EPS) ile yapılan para çekme işlemlerinin büyük çoğunluğu anında gerçekleştirilir, bu da işlemin manuel işlem yapılmadan birkaç saniye içinde (maksimum 24 saate kadar) gözden geçirildiği anlamına gelir. İşleme süreleri, kullanılan yönteme göre değişebilir; ortalama işleme tipik olarak beklenen süre kadardır, ancak bunun altında gösterilen maksimum süreyi almak da mümkündür (örneğin, x saate/güne kadar).

Belirtilen para çekme süresi aşılırsa, sorunu gidermenize yardımcı olabilmemiz için lütfen Exness Destek Ekibi ile iletişime geçin.


Ödeme Sistemi Önceliği

İşlemlerinizin zamanında yansımasını sağlamak için, verimli hizmet sunmak ve finansal düzenlemelere uyum sağlamak için uygulanan ödeme sistemi önceliğini not edin. Bu, listelenen ödeme yöntemleri aracılığıyla para çekme işlemlerinin şu öncelikte yapılması gerektiği anlamına gelir:
 1. Banka kartı iadesi
 2. Bitcoin iadesi
 3. Daha önce açıklanan para yatırma ve çekme oranlarına bağlı kalarak kar çekme.
Ödeme sistemi önceliği, yalnızca tek bir işlem hesabına değil, bir bütün olarak Kişisel Alanınıza bağlıdır; ne olursa olsun herhangi bir ticaret hesabından para çekilebilir.

Ödemesiz dönem ve para çekme

Ödemesiz süre içinde, ne kadar fon çekilebileceği veya transfer edilebileceği konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak şu ödeme yöntemleri kullanılarak para çekilemez:
 • Banka Kartları
 • Kripto Cüzdanları
 • Mükemmel Para
Hesap bloke edildikten sonra bile (ödemesiz süre sona erdiğinde) para çekme işlemine devam edebilirsiniz, ancak ödemesiz süre sona erdikten sonra dahili transferler yapılamaz.

Para yatırmak için kullanılan ödeme sistemi para çekme işlemi sırasında mevcut değilse ne yapmalıyım?

Para yatırmak için kullanılan ödeme sistemi para çekme işlemi sırasında mevcut değilse, alternatif olarak lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla Destek Ekibimizle iletişime geçin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu ideal bir durum olmasa da, bazen sağlayıcı tarafındaki bakım sorunları nedeniyle belirli ödeme sistemlerini kapatmamız gerekebileceğini unutmayın. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz ve her zaman sizi desteklemeye hazırız.

Paramı çekerken neden “yetersiz bakiye” hatası alıyorum?

Para çekme talebini tamamlamak için ticaret hesabında yeterli miktarda kullanılabilir para olmayabilir.

Lütfen aşağıdakileri onaylayın:
 • Alım satım hesabında açık pozisyon bulunmamaktadır.
 • Para çekme işlemi için seçilen ticaret hesabı doğru hesaptır.
 • Seçilen ticaret hesabında para çekmek için yeterli para var.
 • Seçilen para biriminin dönüştürme oranı, yetersiz miktarda fon talep edilmesine neden oluyor.

Daha fazla yardım için

Bunları onayladıysanız ve hala "yetersiz bakiye" hatası alıyorsanız, lütfen yardım almak için şu ayrıntılarla birlikte Exness Destek Ekibimizle iletişime geçin:
 • Ticaret hesabı numarası.
 • Kullanmakta olduğunuz ödeme sisteminin adı.
 • Aldığınız hata mesajının (varsa) ekran görüntüsü veya fotoğrafı.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!