Elliott Wave Osilatörü nedir? Elliott Waves ile Exness Tahmin Etmek İçin En İyi İpuçları

Elliott Wave Osilatörü nedir? Elliott Waves ile Exness Tahmin Etmek İçin En İyi İpuçları
Bazı tüccarlar diğerlerinden çok daha yüksek başarı oranına sahiptir. Fark genellikle ekonomik takvimi takip ederek harcanan araştırma miktarına bağlıdır, ancak diğer bir büyük faktör, kullanılan analitik araçların türüdür.

Her profesyonel tüccarın yemin ettiği altın bir araç, Elliott dalgası osilatörüdür. Bu belki de daha karmaşık araçlardan biridir ve kullanmayı öğrenirken MT4 veya MT5 terminalinizi kullanarak pratik bir yaklaşım izlemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Nedir Elliott dalga osilatör?

Elliott dalgaları, yatırımcılar tarafından finansal piyasaları tahmin etmeye yardımcı olmak için kullanılan bir tür döngü analizi. Elliott dalgaları, 1920'lerde hasta yatağından Dow hisse senedi endeksinin saatlik okumalarını almaya karar veren, iyileşme sürecinde olan bir demiryolu muhasebecisi olan Ralph Nelson Elliott tarafından icat edildi veya keşfedildi. Elliott, piyasayı yıllarca titizlikle takip ettikten sonra, belirli bir süre boyunca tekrarladığını söylediği bir piyasa dalgası yapısı formüle etti. Dalga, gelecekteki hareketleri tahmin etmek için ünlü bir araç haline geldi. Teorileri daha sonra dalga prensibi olarak tanındı.

Karmaşık hesaplamalar nedeniyle on yıldan daha kısa bir sürede belirsizliğe düşen Elliotts fikirleri, süper bilgisayar kullanımının gerçeğe dönüştüğü 1970'lere kadar yeniden canlandırılmadı. Merrill Lynch'de bir analist olan Robert Prechter,% 444'lük etkileyici bir kazançla ABD opsiyon ticareti şampiyonasını kazanmak için onları kullandığında dünya not aldı.

O nasıl çalışır?

Dalga prensibi, piyasayı 3 dalga düzeltmesiyle serpiştirilmiş 5 dalgalı trend hareketlerine dönüştürür. Dalgalar, genel eğilimin yönüne bağlı olarak düşüş veya yükseliş eğilimi gösterebilir.

Elliott Wave Osilatörü nedir? Elliott Waves ile Exness Tahmin Etmek İçin En İyi İpuçları
5-3 temel Elliott Dalga Modeli

Yukarıdaki diyagram, idealleştirilmiş bir Elliott dalgasını, ardından üç dalgalı bir düzeltmeyi ve yepyeni bir döngünün başlangıcını göstermektedir. Bu dalga, genellikle ekonomik takvim yayınlarından bağımsız olan yön kaymalarını tahmin etmek için kullanılır.

Örneğin, bir tüccar piyasanın bir dalga 2 geliştirdiğini doğru bir şekilde tespit ederse, sona erdiğinde bunu uzun bir dalga 3 izleyeceğini bilir. Teorik olarak, bu bilgiler daha sonra tüccarlar tarafından piyasalardan kar elde etmek için kullanılabilir.

Elliott dalgalarının fraktal olması dikkat çekicidir, bu da daha küçük dalgaların daha büyük dalgalara sığan büyük dalgalara sığması anlamına gelir. Elliott dalgalarını bir dizi Rus bebeği gibi düşünün. Ne kadar büyük giderseniz gidin, genel olarak her zaman aynı öngörülebilir forma sahipsiniz.

Elliott Wave Osilatör nasıl ayarlanır

Bir Elliotician'ın karşılaşması gereken ilk görev, piyasanın hangi Elliott dalgası Aşamasında bulunduğunu belirlemektir. Burası Elliott Wave Osilatörünün (EWO) devreye girdiği yerdir. Hesabınıza giriş yaptıktan ve MT4 / 5 platformunuzu açtıktan sonra önünüzde, bir süre ayarlarla oynamayı deneyin. Hazır olduğunuzda, göstergeyi belirli bir 5, 34, 5 ayara getirin. Bu size piyasanın şu anda 5 trend dalgasından hangisinde olduğunu belirleyebilecek teknik analiz verecektir. Aşağıdaki grafikteki dalgalara bir göz atın.

Elliott Wave Osilatörü nedir? Elliott Waves ile Exness Tahmin Etmek İçin En İyi İpuçları
Elliott Dalga Osilatörü (EWO)
  • 3. dalga, 5 dalganın her zaman en güçlü ve en uzun olanı olan dalga olarak tanımlanabilir. Dalga 3, baş ve omuzları diğerlerinin üzerinde duran daha yüksek bir tepedir.
  • 4. dalganın sonu, her zaman EWO'nun sıfır çizgisinin altına düşmesiyle tanımlanır (3. dalgada zirveye ulaştıktan sonra).
  • Dalga 5'in sonu, her zaman EWO sıfır çizgisinin üzerine çıktığında ve ikinci bir alt tepe veya tümsek oluşturduğunda meydana gelir.

Elliott Waves ile tahmin için en iyi ipucu

Elliotisyenlerin çoğu piyasayı gerçek zamanlı olarak analiz eder ve ortaya çıktıkça dalgalara farklı "etiketler" atar. MT4 / 5'inizi kontrol ederek, analiz edilen pazar diliminin 90-140 bar arasında olduğundan emin olun, çünkü bu, doğruluğu önemli ölçüde artırmaya yardımcı olur.

Elliott Waves'in gerçek hayattan bir örneği

Avustralya Doları, 2018'de ABD Doları karşısında ağır bir şekilde satıldı ve bu süreçte değerinin yaklaşık% 8'ini kaybetti. Düşüşün temel katalizörleri, Çin ticaret savaşı yavaşlama korkuları ve ABD'ye kıyasla Avustralya'da nispeten düşük faiz oranları oldu. Döviz kuru gittikçe gerilmeye ve aşırı satım yapmaya başladığında, birçok analistin aklındaki soru, satışların dibe ulaşıp ulaşmadığıdır. Elliott dalgaları, bunu belirlemeye yardımcı olabilecek ve hangi siparişlerin en etkili olacağını gösteren bir araçtır.

Aylık grafikteki düşüşün genel yapısına baktığımızda, uzun vadeli düşüşe açık bir Elliott düşüş dalgası yapısına dikkat çekiyoruz - sadece 2018'de değil, 2011'de başladığından beri.

Elliott Wave Osilatörü nedir? Elliott Waves ile Exness Tahmin Etmek İçin En İyi İpuçları
Uzun vadeli Elliott dalgası AUD / USD 10.05, 25-10-2018

Alt bölmedeki EWO bu yorumu destekler. Dalgaları şu şekilde etiketlemek mümkündür:

  • 1. dalga muhtemelen 2013'te sona erdi
  • 2014 yılında 2. dalga
  • 2016'nın sonunda 3. dalga (EWO dibe vurduğunda)
  • 2017'de 4. dalga (EWO sıfır çizgisinin üzerine geri döndüğünde)
  • 5. dalga şu anda devam ediyor

Mevcut aşağı hareket bir dalga 5 ise, düşüş eğiliminin kapsamının sınırlı olabileceğini gösterir, çünkü dalga 5'ler her zaman Elliott oluşumundaki son dalgalardır. Kesilebilmelerine rağmen, dalga 5'ler normal olarak 3. dalganın sonuna kadar uzanır, bu durumda bu durumda 0.6827 en düşük seviyededir ve onları düşüş trendi için bir sonraki hedef haline getirir.

Dikkat edin, 5. dalganın 3. dalganın çok altına uzanma ihtimali vardır ve nerede biteceğini doğru bir şekilde tahmin etmek imkansızdır. Örneğin, aylık bir yükseliş mum çubuğu formasyonunun veya aylık pivot salınımının oluşumu, 5. dalganın bir sonda olduğuna dair geçerli sinyaller olacaktır. Bu da, tüccarların uzun pozisyonlara girmeleri ve piyasayı daha yüksek ticaret yapmaları için pariteyi satın almaları için uygun zamanın sinyalini verecek ve psikolojik olarak anlamlı 0.8000 seviyesinde iyi bir başlangıç ​​hedefi olacak.

Elliotts'ı kullanmak ilk başta ürkütücü görünebilir, ancak süreci birkaç kez uygulamaya koyduğunuzda, inanılmaz bir tahmin gücü sağlayan kolay bir kurulum haline gelir. Exness hesabınızı kurun, ücretsiz MT4 veya MT5 ticaret platformunu kurun ve demo hesabında birkaç Elliott testi yapmayı deneyin. Gerçek ve önemli karları hedeflemeye ne zaman hazır olduğunuzu bileceksiniz.

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!