Exness Bölüm 1'deki Ödeme Sistemlerinin Sıkça Sorulan Soruları (SSS)

Exness Bölüm 1'deki Ödeme Sistemlerinin Sıkça Sorulan Soruları (SSS)İşlemlerimi Bitcoin cüzdanımı kullanarak nasıl kontrol edebilirim?

Bitcoin ile yapılan işlemler, tüm bilgisayar ağına (temelde bağlı cihazların interneti) dağıtılan merkezi olmayan bir veritabanı olan blok zincirini kullanır. Bu nedenle, tüm işlemler herkese açıktır, ancak paylaşılan bilgiler kişisel bilgileri ifşa etmemek için şifrelenir.

Bu makale, harici Bitcoin Cüzdanınız ve bir blok zinciri gezgini ile blok zincirinde devam eden işlemlerinizi kontrol etmeye odaklanacağından, Bitcoin for Exness istemcileri ile nasıl para yatırma ve çekme işlemlerinin nasıl yapılacağına ilişkin bağlantıyı takip etmenizi öneririz.

İşte dikkate alınması gereken adımlar:

1. İşlem Kimliği

Harici Bitcoin Cüzdanınızı kullanarak işlemleri kontrol etmek için bir işlem kimliğine ihtiyacınız olacaktır. Bitcoin ile yapılan tüm işlemlere bir işlem kimliği atanır ve dijital bir defter gibi blok zincirine girilir.

Bir işlem kimliği şuna benzer: e2e400094he873ec4af1c0ae7af8c3697aaace9f7f56564137dd1ca21b448502s

Bu işlem kimliğini, pratik olarak örneklerini gösterebileceğimizden çok daha fazlası bulunan Bitcoin cüzdanınızda bulabilirsiniz. Yapılan işlemlerin ayrıntıları Bitcoin cüzdanınızda gösterilecektir, ancak işlemleriniz hakkında daha fazla ayrıntı için bir Blockchain gezgini de kullanabilirsiniz.

2. Blockchain Gezgini

Bir blockchain gezgini kullanmak için işlem kimliğinize ihtiyacınız olacak. Bir blok zinciri gezgini, blok zincirindeki işlemleri işlem kimliği aracılığıyla izleyen, aynı zamanda cüzdan adresi ve blok numarasıyla da izleyen bir blok zinciri arama motorudur.

Çevrimiçi olarak bu tür birçok blockchain arama motoru vardır, bu nedenle kullandığınız tercihinize bağlıdır. Bu kılavuzun amaçları doğrultusunda, Bitaps.com kullanıyoruz.

Blockchain gezginini yükledikten sonra, işlem kimliğinizi arama çubuğuna girin ve aramaya başlayın.

3. İşlem Ayrıntıları

Arama çalıştırıldıktan sonra, bir sayfa işlem gören Bitcoin hacmi, girdi olarak bilinen işlemin kaynağı / kaynakları ve çıktıda bilinen işlemin hedefi / leri dahil olmak üzere işlem hakkında bilgi gösterecektir.

Bitcoin çekilirken, ilk depozitodan daha fazla miktarda kar çekilirse, 2 işlem olarak yansıtılır. Örneğin, 3 BTC yatırıyorum ama 4 BTC çekiyorum; bu durumda biri 3 BTC ve diğeri 1 BTC tutarında 2 işlem yapılacaktır.

İşleminizin ilerleyişini öğrenmek için, Onaylar başlığı altında durumu arayın. Bir işlem onaylanmazsa, hala madenciler tarafından işlenmektedir. İşlem onaylandıysa, tamamlanmıştır ve Bitcoin cüzdanınıza bu şekilde yansıtılmalıdır.


Birden fazla banka kartı kullanırsam para çekip para yatırabilir miyim?

Hesabınıza birden fazla banka kartıyla para yatırmak mümkündür, bu da kaç farklı banka kartını kullanabileceğiniz konusunda bir sınır olmadığı anlamına gelir.

Ancak, aşağıdaki temel Exness kurallarını aklınızda bulundurun:
 • Banka kartı depozitoları, ilk depozito ile aynı tutar ve ödeme yöntemi kullanılarak çekilmelidir.
 • Birden fazla banka kartıyla finanse edilen bir ticaret hesabı, depozito miktarı çekildikten sonra karı ayrı olarak çekmelidir.
 • Kâr çekme, banka kartı başına yatırılan tutarla orantılı olmalıdır.

Örnek olarak:
Diyelim ki 2 banka kartınız var ve 20 USD yatırmak için A kartını ve 25 USD yatırmak için B kartını kullandığınızı; bu 45 USD'dir. Seansınızın sonunda 45 USD kar elde

ettiniz. Şimdi toplam 90 USD'yi (kârınız dahil) çekmek istiyorsunuz.

45 USD karı çekmeden önce A kartını kullanarak 20 USD ve B kartını kullanarak 25 USD çekmeniz gerekir. Elde edilen kâr orantılı olması gerektiğinden, her iki banka kartının depozito miktarı ile orantılı olduğundan, A kartından 20 ABD doları ve B kartından 25 ABD doları çekmeniz gerekir.

Her bir banka kartına ne kadar para yatırdığınızı, aynı miktarda para çekmeyi kolaylaştırmak için ve aynı kartı kullanarak orantılı olarak kazanılan herhangi bir karı takip etmeniz önerilir.


Endeks ticareti yapmak için minimum tutar nedir?

İşlem yapılacak minimum depozitolar hesap türlerine göre bildirildiğinden, işlem endeksleri için minimum tutar, bu enstrüman grubunun işlem gördüğü hesap türüne bağlı olacaktır.

Endeksler tüm hesap türleri için mevcuttur, bu nedenle lütfen bunlar için yatırılacak minimum tutarı göz önünde bulundurun:
 • Standart : 1 USD
 • Standart Cent : 1 USD
 • Pro : 200 USD
 • Ham Spread: 200 USD
 • Sıfır : 200 USD

Lütfen unutmayın: Bölgesel farklılıklar, belirli Profesyonel hesaplar için minimum depozito için geçerli olabilir, bu nedenle minimum depozitonuzu bölgenize göre de onaylamanız önerilir.


Yayılma ve Marj

Endeksler grubundaki cari spread ve her bir enstrümanın marj gereklilikleri gibi diğer faktörlerin işlem yapmak için gerekli olan pratik asgari tutar üzerinde dinamik bir etkisi olabilir. Bunlar piyasa koşullarına göre günden güne değişebilir, bu nedenle işlem yapmadan önce koşullara uymanız önerilir.
 

Web PA'ma kıyasla Exness Trader'da neden daha az ödeme yöntemi görüyorum?


Exness Trader, hareket halindeyken hem Kişisel Alana (PA) hem de ticarete kolay erişim sağlayan kullanımı kolay bir uygulamadır. Bunu söyledikten sonra, bu uygulama oldukça yenidir ve müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için onu sürekli olarak geliştiriyoruz. Web PA'nıza kıyasla uygulamada daha az para yatırma / çekme ödeme yöntemi görebilirsiniz, ancak gelecekte daha fazlasını eklemek için çalıştığımızdan emin olabilirsiniz.

Eklemek istediğiniz ödeme yöntemleriyle ilgili herhangi bir öneriniz varsa, Müşteri Destek Ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.


Ödeme hizmetleri için kayıtlı Exness e-postamdan farklı bir e-posta kullanarak para yatırabilir miyim?

Evet, seçtiğiniz Elektronik Ödeme Hizmeti, Exness için kayıtlı e-postanızdan farklı bir e-posta adresine kayıtlıysa, işlem yapmak için bu EPS'yi yine de kullanabilirsiniz.

EPS e-posta adresinizin Exness'te kayıtlı e-posta adresiyle eşleşmemesi durumunda, para yatırma işleminin manuel olarak yapılması gerekeceğini ve daha uzun sürebileceğini lütfen unutmayın. Para yatırma konusunda sorun yaşıyorsanız, lütfen Exness Destek Ekibi ile iletişime geçin.
 

Banka kartımı Kişisel Alanımdan silebilir miyim?

Evet, Kişisel Alanınıza eklenen herhangi bir Banka Kartı aşağıdaki adımlar izlenerek silinebilir:
 1. Kişisel Alanınızda oturum açın.
 2. Para Yatırma Banka Kartı'nı seçin .
 3. Bir ticaret hesabı seçin ve Devam Et'i seçmeden önce herhangi bir tutarı girin .
 4. Bir sonraki açılır pencerede Bu kartı sil'i seçin , ardından Evet ile işlemi onaylayın .
Tamamlandığında, Banka Kartı kaldırılacaktır.

Not: Bir banka kartını sildikten sonra hala beklemede olan para çekme işlemleriniz varsa, geri ödeme yine normal olarak gerçekleşir ancak bu kart sonraki işlemler için seçilemez.


Paramı çekerken neden "yetersiz bakiye" hatası alıyorum?


Bu sorunu gidermenin birkaç yolu vardır, ancak en olası neden, bu ticaret hesabında kullanılabilir fonların olmamasıdır.

Aşağıdakilerden emin olarak başlayın:
 • Hesabın sürdürdüğü açık sipariş yok.
 • Hesapta para çekmek için yeterli para var.
 • Hesap numarası doğru.
 • Para çekme işleminin para birimi, dönüştürme işleminde sorunlara neden olmuyor.

Her öğeyi kontrol ettiyseniz ve hala "yetersiz bakiye" hatası alıyorsanız, lütfen aşağıdaki ayrıntılarla birlikte Exness Destek Ekibimizle iletişime geçin:
 • Hesap numaranız.
 • Para çekmeye çalıştığınız ödeme sisteminin adı.
 • Aldığınız hata mesajının ekran görüntüsü veya fotoğrafı (varsa).


Social Trading'de yatırdığım para Exness hesabıma nasıl bağlanır?

Sosyal Ticaret uygulamasında yatırımcı cüzdanınıza para yatırdığınızda, bu yalnızca strateji sağlayıcılardan alım satımları kopyalamak içindir.

Exness web sitesinde oturum açmak için Social Trading kimlik bilgilerinizi kullanabilmenize rağmen, yatırımcı cüzdanına yatırılan para normal ticaret için kullanılamaz ve bu nedenle Kişisel Alanınızda görünmez.

Düzenli ticaret için, Exness Kişisel Alanınızda bir hesap oluşturabilir ve para yatırabilirsiniz.
 

Ödemelerimin güvende olduğundan nasıl emin olabilirim?

Exness'te finansal güvenlik çok önemlidir. Paranızın bizimle güvende olmasını sağlamak için sıkı önlemler alıyoruz.

Exness'te finansal güvenliği nasıl sağladığımıza bir göz atalım:
 1. Müşteri fonlarının ayrılması : Müşterilerin fonları, şirketi etkileyebilecek olaylardan korunmalarını sağlamak için şirket fonlarından ayrı olarak saklanır. Şirket fonlarının müşteri fonlarından daha büyük olmasını sağlıyoruz, böylece gerekirse her zaman tazminat alabileceğimizden emin olabilirsiniz.
 2. İşlemlerin doğrulanması: Para çekme talebinde bulunmak, işlemin hak sahibi tarafından talep edildiğinden emin olmak için müşterinin telefonuna veya hesaba bağlı e-postaya (kayıt sırasında seçilen bir güvenlik türü olarak bilinir) gönderilen Tek Kullanımlık Pin gerektirir. sahip.

Ayrıca şeffaflığın ortak başarımız için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, finansal raporlarımızı müşterilerin görmesi için sürekli olarak web sitemizde yayınlıyoruz.

Para çekme tutarı neden Exness hesabıma iade edildi?

Para çekme girişiminiz başarısız olursa bu olabilir. Bunun olmasının birkaç nedenine bakalım:
 1. Para çekme formuna yanlış bilgi girdiniz.
 2. Para çekme talebiniz, Exness tarafındaki temel gerekliliklere uymadı. Genel kurallarımızı buradan okuyabilirsiniz.
 3. Para çekme talebini tamamlamamız için yeterli paranız yok. Açık işlemleriniz varken para çekiyorsanız bu olabilir.

Kişisel Alan İşlem Geçmişinizden çekilme durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için bu makaleye bakın.

Hala çekilmenizle ilgili sorularınız mı var? Destek Uzmanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki sohbet simgesine dokunun.


Bir müşteri, diğer ticaret hesaplarında para yatırmak için kullanılan ödeme sistemlerini kullanarak para çekebilir mi?

Evet, bu mümkün ama orantılı olarak.

Exness olarak, finansal güvenliğe çok önem veriyoruz ve bu nedenle müşterilerin hem para yatırma hem de para çekme işlemleri için aynı ödeme sistemlerini ve cüzdanları aynı oranda kullanmasını istiyoruz. Ancak, bu Kişisel Alan (PA) üzerinde her hesap için ayrı ayrı değil, bir bütün olarak izlenir.

Bu nedenle, bir hesapta belirli bir ödeme sistemini kullanarak para yatırırsanız ve aynı PA'daki başka bir hesap için aynı ödeme sistemini kullanarak para çekmek isterseniz, ödeme sisteminizi ve / veya ödemenizi aşmadığı sürece yapabilirsiniz. PA için cüzdanın mevduat oranı.

Yanlış hesap numarasına para çekme işlemi yaptıysam ne yapmalıyım?

Böyle bir durumda, size yardımcı olabilmeniz için destek ekibimizle iletişime geçmeniz en iyisidir. Bu işlemle ilgili tüm bilgileri sağladıktan sonra izlenecek iki olası senaryo vardır:
 • Yanlış girilen banka hesabı yoksa , banka bu parayı bize iade eder ve ardından parayı hesabınıza iade ederiz; daha sonra bu fonları bir kez daha çekebilirsiniz.
 • Yanlış girilen banka hesabı mevcutsa, para banka tarafından bu banka hesabına yatırılır ve para kaybedilir; Bunun olmasını önlemek için her ayrıntıyı dikkatlice onaylamak önemlidir.


Para yatırma veya çekme işleminin işlenmesi ne kadar sürer?

Exness, birçoğu hesabınızın coğrafi konumuna göre çok çeşitli ve çok çeşitli ödeme yöntemleri sunar. Bu nedenle, para yatırma ve çekme işlemleri için gereken uzunluk, işlemler için seçilen yönteme bağlı olarak değişebilir.

Genel olarak, para yatırma ve çekme işlemleri anında gerçekleşir ve bir işlemin finans departmanı uzmanlarımız tarafından manuel işlem yapılmadan birkaç saniye içinde gerçekleştirildiği anlamına gelir.

Para yatırmak için ön ödemeli kart kullanabilir miyim?

Evet yapabilirsin. Bankalar ve diğer ödeme kurumları tarafından verilen ön ödemeli kartlardan depozito kabul ediyoruz.

Not: Para yatırmak için bir kart kullanırken, kartın sizin adınıza verildiğinden emin olun. Ayrıca, ABD'de verilen kartları kabul etmediğimizi de unutmayın.

Bununla birlikte, para çekme söz konusu olduğunda, akılda tutulması gereken birkaç nokta şunlardır:
 1. Tüm depozitolar geri ödeme olarak geri çekilmelidir , bu da yatırdığınız tutarla aynı miktarda para çekmek anlamına gelir.
 2. Kâr çekme işlemleri ancak tüm depozitolar iade edildikten sonra yapılabilir.
 3. Bazı durumlarda ön ödemeli kartları çıkaran ödeme kuruluşları kar çekilmesine izin vermemektedir. Böyle bir durumda, para çekme talebi reddedilecek ve miktar birkaç saat içinde işlem hesabınıza iade edilecektir. Daha önce para yatırmak için kullandığınız diğer ödeme sistemlerini kar çekmek için kullanabilirsiniz. Daha önce başka bir ödeme sistemi kullanmadıysanız, tercih ettiğiniz bir ödeme sistemini kullanarak minimum depozito yatırın ve devam edin. Sunduğumuz tüm ödeme yöntemleri ile ilgili detayları bu bölümde bulabilirsiniz.

Ön ödemeli kartla para yatırma konusunda hala sorun yaşıyorsanız, Exness Destek Ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.


Hafta sonu ve tatillerde para yatırabilir ve çekebilir miyim?

Evet, para yatırma, çekme ve transferler hafta sonları ve tatillerde kullanılabilir. Bununla birlikte, hafta sonları ve tatiller "çalışma günleri" olmadığından, doğrulama gerektirebilecek herhangi bir şey için gecikme olabilir.

Gafil avlanmayın, forex piyasası işlem saatlerini okuyun, böylece stratejilerinizi önceden planlayabilirsiniz.


Exness para yatırma veya çekme işlemleri için herhangi bir ücret alıyor mu?

Hayır, para yatırma veya çekme işlemi için ücret almıyoruz. Bununla birlikte, belirli Elektronik Ödeme Sistemlerinin (EPS) kendi işlem ücretleri vardır, bu nedenle herhangi bir sürprizden kaçınmak için ödeme sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek her zaman en iyisidir.


Hangi para biriminde para yatırabilirim?

Herhangi bir para biriminde para yatırabilirsiniz, ancak Hesap Para Birimi para yatırdığınız para birimiyle eşleşmiyorsa bir dönüştürme oranına tabi olabilir. Ayrıca, farklı ödeme platformlarının hangi para birimlerini işledikleri konusunda kendi kısıtlamaları olabilir.

Hesap Para Biriminizin ne olduğunu doğrulamak için Kişisel Alanınızda oturum açın ve söz konusu hesapta ücretsiz marjınızın hangi para biriminde görüntülendiğini görün. Hesaplar, farklı Hesap Para Birimlerine sahip olabilir, çünkü bunlar hesap ilk açıldığında belirlenir ve ayarlandıktan sonra değiştirilemez (bu nedenle, seçim sırasında dikkatli olmak en iyisidir).
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!