Exness Sosyal Ticarette Yatırımcılar için İleri Düzey Rehber

Exness Sosyal Ticarette Yatırımcılar için İleri Düzey Rehber


Yatırım Sayfasını Keşfetmek

Bir yatırımcı olarak, yatırımlarınız hakkında mümkün olduğunca fazla bilgiyi takip etmek isteyeceksiniz. Sosyal Ticaret, her birinin içindeki stratejiler için ayrıntılarla doludur, peki ya geçmiş ve şimdiki yatırımlarınız? İşte o zaman Yatırımlar Sayfasını görüntülemek isteyeceksiniz.


Yatırımlar Sayfasına Gitme

 • Sosyal Ticaret Uygulamasında oturum açın
 • Portföy sekmesine dokunun .
 • Altında Stratejileri Kopyalama altında herhangi bir yatırım dokunun Aktif veya History .

Yatırım Sayfası

Bir Yatırım sayfasında sunulan öğeler, Aktif veya Geçmiş'teki yatırımlara göre değişir. Göz önünde bulundurmanız için ortak unsurları sunacağız:

 • Açıklama: strateji sağlayıcı tarafından strateji hakkında yazılmıştır.
 • Profil Resmi: strateji sağlayıcı tarafından belirlenir.
 • Strateji Adı: Strateji sağlayıcı tarafından stratejiye verilen ad.
 • Risk puanı: Risk hakkında daha fazla bilgi için bu bağlantıyı takip edin .
 • Kimlik: Bu, strateji sağlayıcının kimlik numarasıdır.

Stratejinin adına dokunmak sizi strateji hakkında daha ayrıntılı bilgi bulabileceğiniz strateji sayfasına götürecektir.

Bunun altında, dikkate almanız gereken yatırımınız hakkında önemli bilgiler sunulacaktır.

Finansal sonuç

Bu, yüzde olarak, bu stratejiyle başa çıkma yatırımınızın geçmişini ve tahmini kazancınızı veya kaybını gösterir; bu komisyondan sonra hesaplanır.

Dönüş

Getiri, yatırımın genel performansını yüzde olarak gösterir; Return'e ayrıntılı bir bakış için bağlantıyı takip edin .

Yatırımlar

Bu stratejiye yapılan toplam yatırım tutarını gösterir.

Aktif yatırımlar söz konusu olduğunda bu yatırımı ne zaman açtığınızı veya Geçmiş'ten bir yatırım olması durumunda yatırımın tam süresini size bildirmek için aşağıda bir zaman dilimi sunulmuştur .

Kopyalanan Siparişler

Bu alan, ticaret dönemini, mali sonucu ve harcanan komisyonu özetler. Aşağıda, strateji sağlayıcının stratejilerini kopyalarken açtığınız tüm bireysel pozisyonları izler.

Bir Yatırım Sayfası aktif bir yatırım içinse, bu alandan stratejiyi kopyalamayı durdurmak da mümkündür.

Canlı Sohbet Desteği

Sağ üst köşedeki konuşma balonuna dokunarak Yatırım Sayfasından canlı sohbet yoluyla destek ile iletişime geçebilirsiniz; önce bir dil seçmenize izin verecektir. Sohbeti Başlat'a dokunun ve mevcut Canlı Destek seçeneğiyle Exness Assistant'a bağlanacaksınız.


Sosyal Ticarette bir yatırım açmak için ne yapmam gerekiyor?

Bir olmak yatırımcı Sosyal İşlemler uygulaması üzerinde, tek ihtiyacınız profil doğrulaması için aktif bir e-posta adresi, telefon numarası ve belgeler olduğunu. Uygulamayı App Store veya Google Play'den indirin ve başlayın. Sen Exness ile sahip olduğu mevcut herhangi bir hesapla oturum veya vurarak yepyeni bir tane yaratabilir Kaydolun .

Bir hesap oluşturduktan sonra, beğeninize göre filtrelenebilecek çeşitli stratejileri görebileceksiniz. İşlemleri kopyalamak için yatırımcı cüzdanınıza para yatırmanız gerekir. Bundan sonra, seçtiğiniz herhangi bir stratejide Kopyalamaya Başla'ya basabilirsiniz ve bu sizin için otomatik olarak bir yatırım açacaktır.

Kopyaladığınız her strateji ayrı bir yatırım olarak kabul edilir. Aynı veya farklı stratejilere birden fazla yatırım yapabilirsiniz.

Yatırımcı olmanın temel faydaları nelerdir?

Sosyal Ticaret, hemen hemen herkesin Forex yatırım havuzuna katılmasını ve avantajlardan yararlanmasını mümkün kılmıştır.

Exness Social Trading uygulamasında yatırımcı olmanın faydalarına bir göz atalım :

 1. Kopyalanan stratejilerden kazanç elde edin - Yeni başlayan biri olarak bile, kopyalanan işlemler karla sonuçlandığında para kazanabilirsiniz.
 2. Yalnızca kâr ettiğinizde komisyon ödeyin - Sosyal Ticaret uygulamasında, strateji sağlayıcıya yalnızca yatırım bir bütün olarak kâr sağladığında komisyon ödersiniz.
 3. Deneyimli tüccarların potansiyelinden yararlanın - Bir yatırımcı olarak, deneyimli tüccarlar tarafından alınıp satılan stratejileri kopyalayabilirsiniz ; alım satımlar, kopyalama katsayısına göre yatırım hesabınıza kopyalanacaktır .
 4. Çok çeşitli stratejiler arasından seçim yapın - Sosyal Ticaret uygulaması, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli stratejiler gösterecektir. Bunlara uygulama üzerinden göz atabilir ve seçtiğiniz bir veya birden fazla stratejiye yatırım yapabilirsiniz.
 5. Ticareti öğrenmek için ekstra zaman - Ticaret dünyasına girmeye başladığınızda, uygulamada başarılı tüccarları takip etme seçeneğine sahip olmak, ticaret öğrenmek için elinizde ekstra zamanınız olduğu anlamına gelir.


Nasıl Yatırım Yapabilirim

Bir yatırımcı olarak Social Trading uygulamasını indirdikten, profil doğrulamasını tamamladıktan ve para yatırdıktan sonra, bir stratejiye nasıl yatırım yapacağınızı öğrenmenin zamanı geldi .

 1. İlk önce bir strateji seçmeniz gerekecek. Uygulamada görüntülenen kategorilere göz atabilir veya tercihlerinize uygun stratejileri filtrelemek için Filtre seçeneğini kullanabilirsiniz .
 2. Bu yapıldıktan sonra, seçilen stratejiye dokunun ve Bir yatırım aç'a basın .
 3. Yatırım yapmak istediğiniz tutarı (USD olarak) girin. Yalnızca cüzdanınızdaki para miktarına göre yatırım yapabileceğinizi unutmayın. Daha fazla yatırım yapmak istiyorsanız, lütfen cüzdanınızı doldurun.
 4. Tutarı girdikten sonra Yeni yatırım aç'a dokunun .
 5. Yatırımınız başarıyla açıldı mesajını göreceksiniz ve seçilen stratejideki tüm işlemler, kopyalama katsayısı ve güncel piyasa fiyatları kullanılarak yatırımınıza kopyalanacaktır .
 6. Kullanılabilir fiyat teklifi olmaması durumunda, bir hata mesajı ve İptal veya Yeniden Dene seçeneğini göreceksiniz .


Bir Yatırımcı, Sosyal Ticareti kullanmak için doğrulanmış belgelere ihtiyaç duyar mı?

Bir yatırımcı olarak hesabınızı tamamen doğrulamanız şiddetle tavsiye edilir. Profilinizi doğrulamadan Social Trading uygulamasını kullanmaya başlamak için başlangıçta para yatırabilirsiniz, ancak ticarete devam etmek için belirli bir süre sonra bilgilerinizi tam olarak doğrulamanız gerekir.

Hesap bilgilerinizin tamamen doğrulanması şunları gerektirir:

 • Kimlik Kanıtı (POI)
 • İkamet Belgesi (POR)
 • Tam Ekonomik Profil

Uygulamayı kullanmak için yalnızca bir kez doğrulama gerekir.


Bir Yatırımcı belgelerini nasıl doğrular?

Sosyal Ticareti kullanmak için bir yatırımcının Kimlik Kanıtı (POI), İkamet Kanıtı (POR) ve Ekonomik Profil belgelerini tamamen doğrulaması gerekir .

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Sosyal Ticaret uygulamasında oturum açın.
 2. Gidin Cüzdan sekmesi.
 3. Hesap simgenize dokunun ve Hesap altında doğrulamanızın durumunu kontrol edin .
 4. Kalan adımları takip etmek için Devam'a dokunun .
 5. Henüz doğrulamadıysanız, önce kimliğinizi doğrulamanız istenecektir.

- Ayrıntıları tamamlayın, İÇN'nizi yükleyin ve ardından İleri'ye dokunun .

 1. Daha sonra ikametinizi doğrulamanız istenecektir.

- Ayrıntıları tamamlayın, POR'unuzu yükleyin ve işlemi tamamlayın.

 1. Süreci tamamlamak için Ekonomik Profil belgelerinizi doğrulamanız istenecektir.


Bir stratejiye yatırabileceğim maksimum miktar nedir?

Bir stratejiyle ilgili bilinmesi gereken sınırlamalar şunlardır:

 • Bir yatırım, bir strateji içindeki Tolerans Faktörü ile çarpılan strateji öz sermayesinden fazla olamaz ; Bu bağlantıyı takip ederek bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz .
 • Bir stratejinin ve bu stratejiye yapılan tüm yatırımların toplam özsermaye limiti 200.000 ABD Dolarıdır .

Bu sınırlamalar, bir stratejiye yatırılabilecek maksimum miktarın ne olduğunu bize bildirir.

Örnekler:

Bir strateji sağlayıcının bir stratejide özsermayesi 1 000 ABD Doları iken, stratejinin toplam özsermayesi (strateji sağlayıcının öz sermayesi + diğer tüm yatırımcıların öz sermayesi = toplam özsermaye), strateji Tolerans Faktörü 3 ile 50.000 ABD dolarıdır .

 • İlk kontrol , strateji öz sermayesi * 3 veya 1 000 USD * 3 = 3 000 USD'dir.
 • İkinci kontrol , bir stratejinin toplam toplam öz sermaye limitidir - toplam strateji öz sermayesi veya 200.000 ABD Doları - 50 000 ABD Doları = 150.000 ABD Doları .

Bunların en düşük olanı, 3 000 USD, izin verilen maksimum yatırımdır .

Şimdi, farklı bir strateji sağlayıcının özsermayesi 1 000 USD'dir, ancak stratejinin toplam özsermayesi 198 000 USD'dir ve strateji Tolerans Faktörü 3'tür.

 • İlk kontrol , strateji öz sermayesi * 3 veya 1000 USD * 3 = 3000 USD'dir.
 • İkinci kontrol , bir stratejinin genel toplam öz sermaye limitidir - toplam strateji öz sermayesi veya 200.000 ABD Doları - 198.000 ABD Doları = 2000 ABD Doları.

Bunların en düşük olanı, izin verilen maksimum yatırım 2000 USD'dir .

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!