Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır

Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
Exness'te, forex yatırımcıları ile fonları arasına engeller koymaya inanmıyoruz. Bu nedenle para yatırma sürecimizi uygun, hızlı, güvenli ve mali açıdan şeffaf olacak şekilde tasarladık. Exness, çok çeşitli ödeme sistemleri aracılığıyla mevduat kabul eder ve otomatik anında para çekme işlemleri sunar. Bu, paranıza gece veya gündüz istediğiniz zaman erişebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca Exness, para yatırma veya çekme işlemlerinde komisyon almaz.


Exness'ten Nasıl Çekilirsiniz?

Kişisel Alan Bilgileri

Farklı bölgeler, para çekme işlemleri için farklı ödeme sistemi seçenekleri sunacaktır ve bu, Exness hesabınızın kaydı sırasında seçilen bölgedir . Bu nedenle, sizin için hangi ödeme sistemlerinin mevcut olduğunu bilmek istiyorsanız, bu bilgi için Kişisel Alanınızda oturum açmanız yeterlidir .

PA'nız, işlem süresi ve komisyon ücreti gibi bilgilerle birlikte mevcut yöntemleri gösterecektir.


Para çekme

Paranıza 24 saat erişim ile istediğiniz gün, istediğiniz zaman para çekebilirsiniz.

Alım satım hesabınızdan para çekmek için bilmeniz gereken birkaç genel kural vardır:
 • Belirli bir zamanda çekebileceğiniz miktar, hesabınızın Kişisel Alanınızda gösterilen serbest marjına eşittir .
 • Yalnızca para yatırmak için kullandığınız ödeme yöntemiyle para çekebilirsiniz .
 • Hesabınıza para yatırmak için bir dizi farklı ödeme yöntemi kullandıysanız, bu ödeme sistemlerine para yatırma oranlarıyla aynı oranda para çekme işlemi yapılacaktır.
 • Para çekme işlemleri, ödeme sistemi önceliğini takip eder (aşağıda özetlenmiştir), bu nedenle işlem sürelerini optimize etmek için parayı bu sırayla (önce banka kartı, sonra Bitcoin, sonra başka herhangi bir şey) çekin.

Ödeme sistemi önceliği çok önemlidir, bu yüzden nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak bir örnek ekledik:

Sen tevdi ettik USD 1 000 ile hesabınıza toplam USD 700 ile Skrill ve 300 USD Neteller . Bu nedenle, toplam çekim tutarının yalnızca %70'ini Skrill aracılığıyla ve %30'unu Neteller aracılığıyla çekmenize izin verilir . 500 USD kazandığınızı ve kâr dahil her şeyi çekmek istediğinizi varsayalım. Para çekme işlemini tamamlamak için 1050 USD'yi Skrill'e ve 450 USD'yi Neteller hesabınıza aktarmanız gerekir.

Ödeme önceliği sisteminin amacı, Exness'in kara para aklamayı ve olası dolandırıcılığı yasaklayan finansal düzenlemelere güvenli bir şekilde uymasını sağlamak için önleyici bir önlemdir ve bu, onu istisnasız bir zorunluluk haline getirir.

Kişisel Alanınızın Para Çekme bölümünde hesabınızdan para çekebilirsiniz. Transferin durumunu istediğiniz zaman İşlem Geçmişi altında kontrol edebilirsiniz.


Banka kartı ile nasıl para çekilir


Geri ödeme nasıl talep edilir


Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
Para iadesi talep etmek için: 1. Kişisel Alanınızın Para Çekme bölümünde Banka kartı'nı seçin.

2. Size daha önce para yatırmak için kullanılan kartların bir listesi ve her biri aracılığıyla çekilebilecek tutarlar sunulacaktır. Geri ödeme yapmak için bir kart seçin.
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
3. Para çekeceğiniz hesabı seçin.

4. İade edilecek tutarı girin ve hesap para birimini seçin. "Geri Ödeme seçeneğini göster"e tıklayın.

Not
: Kısmi iade yaparak depozitonuzdan daha az bir tutarda iade yapabilirsiniz. İşlem tutarı kutusunun altında görüntülenen aralık, o karta ne kadar para iadesi yapılabileceğini size soracaktır. Ancak bu özellik şu anda yalnızca web tabanlı Kişisel Alanlarda kullanılabilir.
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
5. "Geri Ödeme"yi tıklayın
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
6. "Devam"a tıklayın
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
7. Size e-posta veya SMS ile gönderilen doğrulama kodunu girin (Kişisel Alan güvenlik türünüze bağlı olarak). Onayla'yı tıklayın .
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
Banka kartınızın süresi dolmuşsa

Banka kartınızın süresi dolduğunda ve banka aynı banka hesabına bağlı yeni bir kart çıkardığında, geri ödeme işlemi basittir. Geri ödeme talebinizi her zamanki gibi gönderebilirsiniz:
 1. Kişisel Alanınızda Para Çekme'ye gidin ve Banka kartı'nı seçin .
 2. Süresi dolmuş banka kartıyla ilgili işlemi seçin.
 3. Para çekme işlemine devam edin.
Ancak, hesabınız kapatıldığı için süresi dolmuş kartınız bir banka hesabına bağlı değilse, Destek Ekibi ile iletişime geçmeli ve bununla ilgili kanıt sunmalısınız. Ardından, mevcut başka bir Elektronik Ödeme Sisteminde geri ödeme talebinde bulunmak için ne yapmanız gerektiğini size bildireceğiz.


Banka kartınızın kaybolması veya çalınması

durumunda Kartınızın kaybolması veya çalınması ve artık para çekme için kullanılamaması durumunda, kayıp/çalıntı kartınızın durumuyla ilgili kanıt ile birlikte lütfen Destek Ekibi ile iletişime geçin. Gerekli hesap doğrulaması tatmin edici bir şekilde tamamlandıysa, para çekme işleminizde size yardımcı olabiliriz.

Banka kartınıza kar nasıl çekilir

Tüm mevduatlarınızı geri ödedikten sonra, karınızı banka kartınıza çekebileceksiniz. Banka kartınıza çekebileceğiniz minimum tutar 3 USD**, maksimum tutar ise işlem başına 10.000 USD'dir.

** Mobil uygulamalardan yapılan kar çekimlerinde minimum para çekme limiti 6 USD'dir.


Kâr çekmek için :

1. Kişisel Alanınızın Para Çekme bölümünde Banka kartı'nı seçin .
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
2. Çekmek istediğiniz kartı, çekim yaptığınız hesabı, para birimini ve çekilecek tutarı hesabınızın para biriminde seçin. Devam'ı tıklayın .
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
3. Ekranınızda işlemin bir özeti gösterilecektir. Ayrıntıları kontrol edin ve Onayla'ya basın .
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
4. Size e-posta veya SMS ile gönderilen doğrulama kodunu girin (Kişisel Alan Güvenlik Tipinize göre). Para çekme işlemini tamamlamakiçin Onayla'ya tıklayın .
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
Para çekme işlem süresi ve ücretleri
İşlem işlem süresi İşlem ücretleri
Geri ödemeler ve kar çekme 1-14 iş günü (30 güne kadar) Ücretsiz


Sık Sorulan Sorular (SSS)


Para çekme ücretleri

Para çekme işleminde ücret almıyoruz. Bazı ödeme sistemleri bir işlem ücreti gerektirebilir, bu nedenle seçtiğiniz ödeme sisteminin ücretlerini bilmek en iyisidir.


Para çekme işlem süresi

Elektronik ödeme sistemleri aracılığıyla yapılan para çekme işlemlerinin büyük çoğunluğu anında gerçekleştirilir , bu da işlemin manuel işlem yapılmadan birkaç saniye içinde gerçekleştirildiği anlamına gelir.

Belirtilen para çekme süresi aşılırsa, sorunu gidermenize yardımcı olabilmemiz için lütfen Exness Destek Ekibi ile iletişime geçin.


Ödeme Sistemi Önceliği

İşlemlerinizin zamanında yansımasını sağlamak için, etkin hizmet sunmak ve finansal düzenlemelere uymak için uygulanan ödeme sistemi önceliğine dikkat edin. Bu, listelenen ödeme yöntemleri aracılığıyla para çekme işlemlerinin şu öncelikte yapılması gerektiği anlamına gelir:
 1. Banka kartı iadesi
 2. Bitcoin iadesi
 3. Daha önce açıklanan para yatırma ve çekme oranlarına bağlı kalarak kar çekme işlemleri.
Ödeme sistemi önceliği, yalnızca tek bir ticaret hesabına değil, bir bütün olarak Kişisel Alanınıza bağlıdır; ne olursa olsun herhangi bir ticaret hesabından para çekme işlemi yapılabilir.


Ek süre ve para çekme işlemleri

Ödemesiz dönem içinde, ne kadar para çekileceği veya aktarılabileceği konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak, bu ödeme yöntemleri kullanılarak para çekme işlemi yapılamaz:
 • Banka Kartları
 • Kripto Cüzdanları
 • Mükemmel Para
Hesap bloke edildikten sonra bile para çekme işlemine devam edebilirsiniz (ödeme süresi sona erdiğinde), ancak ödemesiz süre sona erdikten sonra dahili transferler yapılamaz.


Para çekme işlemi sırasında para yatırma için kullanılan ödeme sistemi kullanılamıyorsa ne yapmalıyım?

Para yatırma için kullanılan ödeme sistemi para çekme sırasında kullanılamıyorsa, alternatif için lütfen sohbet, e-posta veya arama yoluyla Destek Ekibimizle iletişime geçin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu ideal bir durum olmasa da, zaman zaman sağlayıcı tarafındaki bakım sorunları nedeniyle belirli ödeme sistemlerini kapatmamız gerekebileceğini unutmayın. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz ve sizi her zaman desteklemeye hazırız.


Paramı çekerken neden “yetersiz bakiye” hatası alıyorum?

İşlem hesabında para çekme talebini tamamlamak için yeterli para bulunmayabilir.

Lütfen aşağıdakileri onaylayın:
 • İşlem hesabında açık pozisyon yoktur.
 • Para çekme için seçilen ticaret hesabı doğru hesaptır.
 • Seçilen ticaret hesabında para çekmek için yeterli para var.
 • Seçilen para biriminin dönüştürme oranı, yetersiz miktarda fon talep edilmesine neden oluyor.

Daha fazla yardım için
Bunları onayladıysanız ve hala "yetersiz bakiye" hatası alıyorsanız, yardım almak için lütfen Exness Destek Ekibimizle iletişime geçin:
 • Ticaret hesap numarası.
 • Kullanmakta olduğunuz ödeme sisteminin adı.
 • Aldığınız hata mesajının (varsa) ekran görüntüsü veya fotoğrafı.

Exness'te Nasıl Para Yatırılır


Para Yatırma İpuçları

Exness hesabınıza para yatırmak hızlı ve kolaydır. Sorunsuz para yatırmak için bazı ipuçları:

 • Hesabınızın doğrulandığından emin olun, yani Kimlik Kanıtınız ve İkamet Belgenizin gözden geçirilip kabul edildiği anlamına gelir. Hesabınız doğrulanmazsa, para yatırma limitleri uygulanır.
 • Hesap türünüz, alım satıma başlamak için minimum depozito şartı sunabilir; Standart hesaplar için minimum depozito ödeme sistemine bağlıdır, Profesyonel hesaplarda ise 200 USD'den başlayan bir minimum başlangıç ​​depozito limiti vardır.
 • Belirli bir ödeme sistemini kullanmak için minimum depozito gereksinimlerini iki kez kontrol edin.
 • Kullandığınız ödeme hizmetleri, Exness hesap sahibi ile aynı adı taşıyan adınız altında yönetilmelidir.
 • Para yatırma para biriminizi seçerken, para yatırma sırasında seçtiğiniz para biriminde para çekmeniz gerekeceğini unutmayın. Para yatırmak için kullanılan para biriminin hesabınızın para birimiyle aynı olması gerekmez, ancak işlem anındaki döviz kurlarının geçerli olduğunu unutmayın.
 • Son olarak, hangi ödeme yöntemini kullanırsanız kullanın, lütfen hesap numaranızı veya gerekli önemli kişisel bilgilerinizi girerken herhangi bir hata yapmadığınızı bir kez daha kontrol edin.

Exness hesabınıza istediğiniz zaman, istediğiniz gün, 7/24 para yatırmak için Kişisel Alanınızın Para Yatırma bölümünü ziyaret edin.


Exness'e Nasıl Para Yatırılır

Farklı bölgeler, mevduatlar için farklı ödeme sistemi seçenekleri sunacaktır ve bu, Exness hesabınızın kaydı sırasında seçilen bölgedir . Bu nedenle, hangi ödeme sistemlerinin size uygun olduğunu öğrenmek istiyorsanız, Kişisel Alanınıza giriş yapmanız yeterlidir .

1. Para Yatırma bölümüne tıklayın
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
2. Kullanmak istediğiniz ödeme sistemini seçin
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
3. Açılır menüde, para yatırmak istediğiniz hesabı seçin ve "Devam"a tıklayın.
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
4. Depozitonuzun para birimini ve tutarını girin ve
"Devam"a tıklayın
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
5. Para yatırma ayrıntılarınızı iki kez kontrol edin ve "
Onayla" ya tıklayın
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır
6. Transferinizi tamamlayabileceğiniz, seçtiğiniz ödeme sisteminin web sitesine yönlendirileceksiniz.
Exness'te Nasıl Para Çekilir ve Para Yatırılır

Sık Sorulan Sorular (SSS)


Depozito ücretleri

Exness, mevduat ücretlerinden komisyon almaz, ancak bazılarının EPS servis sağlayıcısından servis ücreti ücretleri alabileceğinden, seçtiğiniz Elektronik Ödeme Sisteminin (EPS) koşullarını iki kez kontrol etmek her zaman en iyisidir.


Mevduat işlem süresi

İşlem süreleri, para yatırmak için kullandığınız ödeme yöntemine göre değişebilir. Mevcut tüm yöntemler Kişisel Alanınızın Para Yatırma bölümünde size gösterilecektir.

Exness tarafından sunulan çoğu ödeme sistemi için, para yatırma işlemi anında gerçekleşir, bu, işlemin manuel işlem olmadan birkaç saniye içinde gerçekleştirildiği anlamına gelir.
Belirtilen para yatırma süresi aşılmışsa, lütfen Exness Destek Ekibi ile iletişime geçin.


Ödeme sistemleri

Size daha fazla işlem seçeneği sunmak için Elektronik Ödeme Sistemleri (EPS) sunduğumuzdan, Exness ile işlem yapmanın pek çok yolu vardır.

Şu anda aşağıdaki elektronik ödeme sistemleri aracılığıyla mevduat kabul ediyoruz:
 • Neteller
 • İnternet parası
 • Skrill
 • Mükemmel Para

Bazı ödeme yöntemleri bölgenizde kullanılamayabilir. Hesabınız için mevcut ödeme yöntemlerini görüntülemek için Exness Kişisel Alanınızı ziyaret edin .

Elektronik ödeme sistemleri aracılığıyla gerçekleştirilen para yatırma ve çekme işlemleri anında gerçekleşir, yani işlemi tamamladığınızda paranın hesabınıza yansıması yalnızca birkaç dakikanızı alır.

Yukarıda belirtilen elektronik ödeme sistemlerinden herhangi biri aracılığıyla para yatırdığınızda, para yatırma veya çekme ücreti talep etmiyoruz. Tek istisna, Skrill aracılığıyla para çekmenizdir; 20 USD'den fazla para çekme komisyonu yoktur, ancak bu tutardan daha az para çekmeniz durumunda 1 USD komisyon alınır.

Bazı elektronik ödeme sistemleri tarafından ücret alınabilir. İşlem ücretleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen kullanmayı düşündüğünüz elektronik ödeme sisteminin web sitelerini ziyaret ediniz.


Ödemelerimin güvende olduğundan nasıl emin olabilirim?

Exness'te finansal güvenlik son derece önemlidir. Paranızın bizimle güvende olduğundan emin olmak için sıkı önlemler alıyoruz.

Şimdi Exness'te finansal güvenliği nasıl sağladığımıza bir göz atalım:
 1. Müşteri fonlarının ayrılması : Müşterilerin fonları, şirketi etkileyebilecek olaylardan korunmalarını sağlamak için şirket fonlarından ayrı olarak saklanır. Gerektiğinde her zaman tazminat ödeyebileceğimizden emin olabilmeniz için şirket fonlarının müşteri fonlarından daha fazla olmasını sağlıyoruz.
 2. İşlemlerin doğrulanması: Para çekme talebi, işlemin hak sahibi tarafından talep edildiğinden emin olmak için müşterinin telefonuna veya hesaba bağlı e-postasına (güvenlik türü olarak bilinir, kayıt sırasında seçilen) gönderilen Tek Kullanımlık bir PIN gerektirir. sahip.
Ayrıca şeffaflığın ortak başarımız için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, müşterilerimizin görmesi için finansal raporlarımızı sürekli olarak web sitemizde yayınlıyoruz.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!